Şubat 2023 Depremleri Sonrası Afet Bölgesindeki İşletme Sahiplerinin Yaşadığı Zorluklar ve Desteğe İhtiyaç Duydukları İş Alanları Raporu

Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadı. 11 ilimizi etkileyen deprem faciasının ardından gerek kurumsal gerek bireysel yardımlarla bölgedeki vatandaşlarımıza yardım etmeye çalıştık. Bununla birlikte böylesi büyük bir yıkımın ardından yardımların ötesinde farklı bir sürdürülebilir destek ihtiyacı olduğunu gözlemledik.

Bölgenin ekonomik olarak yeniden kalkınmasına ve çalışma hayatının yeniden düzenesine yönelik yapılacak olan tüm aksiyonların sürdürülebilir bir destek inşa etmede kilit roller olduğu aşikar.

ActionCOACH Türkiye olarak bu uğurda Birlikte Güçlenelim Yeniden Başlayalım hareketimizin ilk adımını atarak afetten etkilenen bölgelerdeki iş insanlarının ve destek sağlayacak kuruluşların katılımları ile 28 Mart’ta bir online oturum gerçekleştirdik.

Sizi Dinliyoruz Oturumu Öğrenme Raporu

ActionCOACH İşletme Koçları bir araya gelerek, 60’dan fazla işletme sahibi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Sizi Dinliyoruz Oturumu’nda konuşulan iş zorluklarını ve ihtiyaçları kısa bir rapora dönüştürdü.

Raporu indirerek bölgedeki işletme sahiplerinin yaşadığı zorlukları ve desteğe ihtiyaç duyduğu iş alanlarını okuyabilirsiniz.