KOBİ Patronlarının Hayatını Kolaylaştıracak En Pratik 15 Mobil Uygulama

Mobil teknoloji çağında avucunuzun içinde (ve dizlerinizin üstünde) işletmeniz ve sizin için hayatı kolaylaştıracak birçok online çözüm var. KOBİ patronları olarak kendinize hayatı kolaylaştırmak ve aynı zamanda işletmenizi de kolayca atağa geçirmek için bu online çözümlere sırtınızı dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Her zaman rakiplerinizden bir adım önde olmak için teknolojinin size sağlayacağı faydaları zaman kaybetmeden kullanmaya başlayın!

KOBİ patronlarının tercih edebileceği, hayatınızı kolaylaştıracak ve işletmenizi rakiplerinizden önde tutacak mobil uygulamalar arasından öne çıkanları sizler için derledik:

1.Paraşüt

 • Faturalarınızı mobil cihazınızla istediğiniz yerden oluşturup gönderebiliyor; müşteri ve tedarikçilerinizin bakiyelerini takip ederek tahsilatlarınızı kaçırmıyor; gelir ve giderlerinizi izleyerek nakit akışınız üzerinde tam hakimiyet sağlıyor; satışlarınızı, tahsilatınızı ve borçlarınızı analiz ederek finansal durumunuzdan sürekli haberdar oluyorsunuz.

2. InDinero

 • Banka hesabınızla kredi kartınızı senkronize ediyor ve sürekli olarak bütçenizi kontrol altında tutabiliyorsunuz.

3.Expensify

 • Uygulamayla şirket çalışanlarının yolculuk, yemek gibi giderlerini takip edebiliyorsunuz. İş seyahatleri, yemek, konaklama gibi her türlü şirket harcamasının faturasının fotoğrafını yükleyebildiğiniz expensify ile gider raporu oluşturabiliyorsunuz.

4.TripIt

 • Tam donanımlı bir seyahat planlayıcısı olan uygulama; uçuşlarınızı, otobüs saatlerinizi, kiralık araba randevunuzu, restoran rezervasyonunuzu organize edip, tek bir yerden takip etmenizi sağlıyor. Ayrıca seyahatiniz süresince hava durumu, gideceğiniz yerlerle ilgili harita ve yol bilgilerini de sunuyor.

5.Evernote

 • Evernote sayesinde fikirlerinizi kayıt altına alacak ve onları ilgili birimlerle paylaşacak bir kişisel asistana sahip oluyorsunuz. Nerede olursanız olun, aklınıza gelen parlak fikirleri hemen kayıt altına alabiliyor, saklayabiliyor, ekip arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

6.Asana

 • Bütün projelerinizi, işlerinizi ve görevlendirmelerinizi tek bir platform üzerinde görebiliyor; ekipte kimin ne yapması gerektiğini; üstlenilen işin durumunu anında görebiliyorsunuz.

7.GoogleDrive

 • KOBİ patronları, bütün dosyalarına diledikleri yerden, diledikleri mobil cihaz ya da bilgisayardan ulaşabiliyor. Fotoğraf, yazı, video ya da ses dosyalarınızın yedeğini alabiliyor; bunları iş arkadaşlarınızla paylaşıp yorumlarını alabiliyorsunuz.

8.LocalVox

 • İşletmenizi online ortama taşıyabiliyor ve dijital pazarlama dünyasına girebiliyorsunuz. Şirket haberlerini, etkinliklerinizi ve kampanyalarınızı sadece bir tık’la sosyal medya, web siteleri ve e-mail üzerinden dilediğiniz online kanallarda paylaşabiliyorsunuz.

9.Square

 • Mobil cihazınızı bir POS makinasına dönüştürüyor. Kredi kartını mobil cihaza okutarak ya da kart bilgilerini girerek ödeme alabiliyorsunuz. Ödeme slip’ini müşteriye SMS ya da e-mail olarak atabiliyorsunuz.

10.Addappt

 • Bütün adres defterinizi, kontak bilgilerinizi sürekli güncel tutmanıza yarıyor. Üstelik bunun için sizin uğraşmanıza da gerek yok. Adres defterinizdeki kişiler, bilgilerini kendileri güncelliyor.

11.Perka

 • Özellikle kafe, büfe, fast-food gibi işletmelerin çok işine yarayabilecek bu uygulama, eskiden kartları delerek yapılan belli bir sayıda aynı üründen alana bir ürünün bedava verilmesi kampanyasını mobil ortama taşıyor.

12.Boxmeup

 • Paket ve kolilerinize birer barkod çıktısı yapıştırıp içindekileri yazmanıza ve o barkodu okuttuğunuzda içeriklerini görmenize izin veriyor. Değişiklikleri girebiliyor; aradığınız bir ürünün hangi kolide bulunduğunu da kolayca görebiliyorsunuz.

13.TurboScan

 • Akıllı cihazınızı bir tarayıcıya dönüştürebiliyorsunuz. Faturaları, kartvizitleri, fotoğrafları ve daha birçok dokümanı tarayıp kategoriler halinde saklayabiliyorsunuz.

14.DocuSign

 • Her türlü belgeyi dijital olarak imzalamanızı sağlıyor. İmzanıza fotoğrafınızı ve şirket bilgilerinizi de ekleyebiliyorsunuz.

15.Join.me

 • İstediğiniz anda istediğiniz yerde bir toplantı düzenleyebiliyorsunuz. Mobil cihazınızla konuşup, mesajlaşabiliyorsunuz. Ayrıca toplantıya katılanlar, birbirinin telefon ya da tablet ekranını görebiliyor.