Hukuk Danışmanlık Ofisiniz, Hayalini Kurduğunuz Kazancı ve Yaşamı Size Sağlıyor mu?

Yıllarca emek vererek Hukuk Fakültesini başarı ile tamamlamak kolay değil! Buna rağmen sektörde çok sayıda başarılı avukat var. Birçok avukat bu pek de kolay olmayan okul hayatının ardından çabalarının karşılığını göreceklerine inanarak kendi Hukuk Danışmanlık ofislerini açıyorlar. Hukuk konusunda özgüvenleri ve yeterlilikleri tam olmakla beraber ofis açıldıktan sonra gündemlerine birçok kişinin zorlandığı bir konu giriyor. İşletme yönetimi.

Sonuçta her avukat kendi vizyonu doğrultusunda tıkır tıkır çalışan kârlı bir ofise sahip olmak ister değil mi? Yoksa adalet yerini bulsun biz kazanmasak da olur diyenlerden misiniz? Yaptığınız işi amaçlarınız doğrultusunda daha kazançlı bir hale dönüştürmek ve yaşam kalitenizi artırmak sizin elinizde… 

Bu yazı ile sizleri, hukuk şapkanızı bir süreliğine kenara bırakıp işletme sahibi şapkanızı takmaya ve bir işletme sahibi gibi düşünmeye davet ediyoruz. Bunun için aşağıdaki cümleleri okuyunuz ve sık sık düşündüğünüz seçenekleri not alınız. Sonraki adımı aşağıda ileteceğiz. 

  1. Bir müvekkil ile ya da potansiyel bir kişi ile yapılan her görüşmeden kazanç elde ediyoruz, o zaman her dakikamızı değerlendirmeliyiz. 
  2. Zamanımızı daha verimli kullanabilirsek hem sıkışmadan daha rahat hem de daha çok kazanç elde edebiliriz. Konu hukuk olunca iş yaşam dengesi ne kadar kurulabilir tabi bilemiyoruz? 
  3. Dava süreçleri pek kolay değil, bununla birlikte işte bizi en çok zorlayan konu kendi ekibimizi yönetmek oluyor. 
  4. İlerleyen günlerde yeni davalar/müvekkiller bulamazsak nakit akışında zorlanabiliriz. 
  5. Dava konusunda sıkıntı çekmemekle birlikte müvekkilin iletişim tarzı ve talepleri sebebi ile zorlandığımız durumlarla karşılaşıyoruz. 
  6. Kazancımız çok değişken, ekibe yeni bir çalışan almaya kalktığımız her an zorlanır mıyız düşüncesine kapılıyoruz. Ama ekibi büyütmeden de daha çok iş yapamıyoruz.
  7. Yaşamın pek de kolay olmadığı bu günlerde hizmet fiyatlarımızı artırırsak danışanlarımız kaçar diyerek zam yapamıyoruz. 
  8. Müvekkillerimiz ile uzun yıllar çalışmak ve hizmetimizden memnun kalıp bizi referans vermeleri için neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. 

Eğer bu durumlar size yakın geliyorsa ve sık sık düşünüyorsanız, işletme yönetimi becerilerinizi geliştirme ya da tazeleme zamanınız gelmiş demektir. Çünkü hukuki süreçleri yönetmek ile işletmeyi yönetmek farklı beceri setleri gerektiren alanlardır. Maalesef ki birçok hukuk ofisinin davalarında çok başarılı olması her zaman kâr ettikleri anlamına gelmeyebiliyor.

Bu durum sadece hukuk sektöründe görülen bir durum değildir. Pek çok sektör içerisinde de benzer durumla karşılaşırız. 

Bir düşünün; çok iyi bir mimar, kendi ofisini açıyor, ekibini kuruyor ve işler bir anda değişiyor. Mükemmel yemek yapan çok iyi bir aşçının, kendi restoranını açtığını düşünelim, artık olay ocağın ateşini ayarlamaktan veya sebzenin tazeliğini kontrol etmekten çıkıyor ve dükkanı, ekibi, müşterileri, giderleri kontrol etmeye dönüşüyor.  

Hukuk Danışmanlık işinizden sürdürülebilir bir kazanç elde etmek, yaşam kalitenizi yükseltmek, ekibiniz ile daha iyi işler çıkarmak istiyorsanız, siz olmadan da çalışan, ticari, kârlı bir işletmeye sahip olmak konusunda size yardım edebiliriz. Gelin İşinizi Büyütmenin 6 Adımı Online Semineri’nde buluşalım. Hem sizi daha yakından tanıyalım hem de işletmenizi büyütecek 6 Adım Metodolojisini sizlerle tanıştıralım.  

ActionCOACH dünyada 80’den fazla ülkede, hemen hemen her sektörde, sizin gibi binlerce iş sahibine hedeflerini gerçekleştirmeleri için yardımcı oluyor. 

Avukat R. P.’nin yorumuna kulak verin:

“ActionCOACH ile çalışmaya başlamadan önceki dönemde uzun vadeli planlarım yoktu, çalışma sistemimin ciddi şekilde iyileştirilmeye ihtiyacı vardı, ve aydan aya gelir ve kârlılıklarımın ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bir kaç ay ActionCOACH ile çalışmaya başladıktan sonra, gelir ve kârlılığım artmakla kalmadı, daha tutarlı bir hale geldi ki buda koçluk için yaptığım yatırımı fazlası ile ödedi.”

6 Adım Semineri’ne katılımınızın ardından sizlere iletilecek olan İşletme Analizini doldurarak işletmenizin sağlık kontrolünü de yapma fırsatını kaçırmayın. 6 Adım Semineri sonrası gerçekleştireceğiniz İşletme Analizi seansının avantajından yararlanabilmeniz ve işinizi daha sağlam temeller üstüne yerleştirmek ve daha kârlı bir hale getirmek için ciddi ve adanmış olmanız gerekiyor. Sonuçta hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde çıkmıyor değil mi?

Şimdi Hukuk Danışmanlık işinizin geleceği için sizi aksiyona davet ediyoruz!