Değerlerimiz ve İnançlarımız

14 Kültür Değerimiz

ADANMIŞLIK

Başarılı olana kadar kendimi ve bütün bilgimi işime yüzde 100 oranında adarım. ActionCOACH’un Vizyon, Misyon, Kültür ve başarısına, mevcut ve gelecekteki ekiplerine ve çalışanlarına her zaman için bağlıyım. Şirket dışında öncelikli olarak, her zaman için ActionCOACH ürün ve hizmetlerini tavsiye ederim.

SAHİPLENME

İş ve özel yaşamımdaki bütün eylemlerimden ve sonuçlarından ve sahip olduğum her şeyden tamamen ben sorumluyum. Kendi yaptıklarımdan kendim sorumluyum ve bir şeyi değiştirebilmek için öncelikle kendimin değişmesi gerektiğini biliyorum.

BÜTÜNLÜK

Her zaman gerçeği söylerim. Sözlerimin arkasında dururum. Kendimle ve başkalarıyla sadece yapmaya hevesli olduğum ve yerine getirebileceğim şartlarla anlaşma yaparım. Potansiyel olarak sorunlu anlaşmalar konusunda ilk fırsatta iletişim kurarım ve en kısa zamanda sorunlarını çözümlerim.

MÜKEMMELLİK

İyi benim için yeterli değildir. Her zaman için uzun vadede bütün aşamalarda değer katacak istisnai kalitede ürün ve hizmetler sunarım. Her konuda en çoğu en azla yapmanın ve hiçbir zaman sona ermeyecek gelişme ve yenilik çabasının sürmesi için yeni yollar ararım.

İLETİŞİM

Kamuya açık ve özel bütün ortamlarda ekibim, müşterilerim ve ActionCOACH hakkında pozitif konuşurum. Yetkilerimi iyi niyetle kullanarak ve pozitif yaklaşımla iletişim kurarım. Alaycı ve dedikodu içeren ifadeleri kullanmam ve bu tür ifadeleri dinlemem. Konuşma anında konuşmacının söylediklerini doğru kabul ederim ve iletişim sırasındaki yanıtlarımın sorumluluğunu üstlenirim. İnsanlarla isimlerini kullanarak selamlaşır ve vedalaşırım. Herhangi bir kusur anında öncelikle her zaman özür dilerim ve daha sonra çözüm ararım. Özel konuları, sadece konuyla ilgili kişinin bulunduğu ortamlarda tartışırım.

BAŞARI

Düşünce, enerji ve dikkatimin tamamını, yapmakta olduğum iş her ne ise onun başarılı olmasına odaklarım. Kazanmak isterim, ama başkalarının da kazanmasına izin veririm. Kazan/Kazan ilkesini benimserim. Gururumu, uzmanlığımı ve kendime güvenimi göstermekten hiçbir zaman çekinmem. Ben başarılı bir insanım.

EĞİTİM

Yanlışlarımdan öğrenirim. Sürekli olarak öğrenirim, kendimi yetiştiririm ve ustalaşırım; böylece ekip arkadaşlarımın ve müşterilerimin öğrenmesine, kendilerini yetiştirmesine ve ustalaşmasına yardımcı olurum. Bir eğitimci olarak müşterilerimin kendi geleceklerine ilişkin akılcı kararları kendilerinin almasına izin veririm. Sadece teorik bilgi verme yerine pratik ve kullanışlı bilgiyi tercih ederim.

EKİP ÇALIŞMASI

Ben bir ekip üyesiyim ve ekip lideriyim. Ekibi birarada tutmak ve başarıya ulaşmasını sağlamak için gereken her şeyi yaparım. İşbirliğine odaklanırım ve her zaman bir çözüm sunarım. Çalışırken esneğimdir ve yöntemim işe yaramıyorsa değiştirmekten çekinmem. Gereksinim duyduğumda yardım isterim ve benden yardım istenildiğinde de esirgemem.

DENGE

Ruhsal, sosyal, fiziksel ve ailevi konuların finansal ve entelektüel konular kadar önemli olduğunu akılda tutarak yaşama dengeli bir şekilde bakarım. Öncelikle işimi ve en önemli görevlerimi yaparım; böylece kendime, aileme ve tabii ki yenilenmeye kaliteli zaman ayırırım.

EĞLENCE

Yaşamıma keyif alınacak ve değeri bilinecek bir yolculuk olarak bakarım ve çevremdeki herkesin de zevk alacağı bir eğlence ve mutluluk atmosferi yaratırım.

SİSTEMLER

Sisteme her zaman bir çözüm için bakarım. Eğer bir sorun ortaya çıkmışsa, insanlardan önce sistemi düzeltmeye çalışırım. İnsan kaynaklı bir çözümden ziyade yenilikçi tarzımla bir sistem çözümü geliştiririm. Yeni bir sistem yaratılana kadar sistemi takip ederim. Sistemdeki iyileştirmelerin bana sunulan ilk fırsat olduğunu düşünürüm.

TUTARLILIK

Tavırlarımda tutarlıyımdır, o nedenle müşterilerim ve ekip arkadaşlarım, benimle ilişkilerinde her zaman kendilerini rahat hissederler. İşimde disiplinliyimdir, böylece elde ettiğim sonuçlar, büyüme ve başarı bununla tutarlıdır.

BOLLUK

Zengin bir insanım. Bu zenginliği hak ediyorum ve bunu paylaşmak ve büyütmek konusunda zorluk yaşamıyorum. Kendime ve diğerlerine saygı göstererek yaşamımın bütün alanlarının zenginleşmesine fırsat veriyorum. Başkaları için yarattığım zenginlik ölçüsünde ödüllendirildim ve sadece gösterebileceğim ölçüde zenginliği kabul ederim.

MİNNETTARLIK

Minnettar bir insanım. Teşekkür ederim ve takdirimi sık sık çeşitli yollarla gösteririm, böylece çevremdekiler yaşamımdaki her şeye ve herkese ne kadar şükran dolu olduğumu bilirler. Kendimin, müşterilerimin ve ekip üyelerimin başarılarını kutlarım. Kendimin ve diğer insanların doğru şeyler yapması için uğraşırım.