Deprecated: preg_split(): Passing null to parameter #2 ($subject) of type string is deprecated in /home/acsitemaneger8/public_html/old.actioncoachturkey.com/wp-includes/formatting.php on line 3506

Deprecated: preg_split(): Passing null to parameter #2 ($subject) of type string is deprecated in /home/acsitemaneger8/public_html/old.actioncoachturkey.com/wp-includes/formatting.php on line 3506

Melis Tosun Arslanİşletme Koçu

toppng.com-linkedin-logo-vector-free-download-512x512

ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü 2000 yılında bitirdi.

Kariyer hayatına IT dünyasında başladı.

Profesyonel hayatında ilkleri T.İş Bankası grup şirketlerinde tecrübe etti. Önce iletişim ve telekomünikasyon sektöründe hizmet veren İşNet’te, daha sonra sigorta sektörü öncülerinden Anadolu Sigorta’da; Bilgi İşlem Bölümlerinde yazılım uzmanı olarak çalıştı. İş hayatının ilk 6 yılını , yazılım-tasarım ve mimari rolleri ile bir nevi bizzat mutfakta geçirdi.

2006 yılında kariyer hayatında dönüm noktası olan bir karar alarak değişime cesaret edip yelken açtı. IT dünyası ile Business Dünyası arasında köprü kuran yeni bir role geçti, bankacılık sektörü ile tanıştı. Sektörün öncülerinden Türk Ekonomi Bankası(TEB)’nda Nakit Yönetimi ailesine dahil oldu. Şirketlerin ödeme, tahsilat ve likidite süreçlerinde ihtiyaçlarına özel elektronik bankacılık çözümleri tasarlamaya ve sunmaya başladı.

13 yıl sürecek olan bu kariyer macerasında yepyeni, birbirinden farklılaşan ve birbirini tamamlayan birçok sorumluluk aldı. Sırasıyla Proje, ARGE, İş Geliştirme, Çözüm Tasarımı ve Uygulama, Ürün Geliştirme Müdürü olarak Nakit Yönetimi iş alanında bir çok yeniliğe imza atılmasını sağladı. Uluslararası bir bankada çalışarak, global projelerde farklılaşan ekiplerle zaman ve mekan bağımsız beraber çalışabilme deneyimi kazandı.

2019 yılında yeni bir değişim rüzgarıyla, yine aynı bankacılık sektöründe, bu sefer farklı bir deneyime kucak açtı. Konvansiyonel bir bankada elde ettiği bankacılık deneyimini, katılım bankacılığı iş alanında elde edeceği yeni tecrübelerle zenginleştirmek için Türkiye Finans Katılım Bankası ailesine katıldı.
Üretimi desteklemek, üretenin yanında olmak, herşeye rağmen üretmeye devam etmek, birlikte kazanan ve paylaşanların bankası ve bankacısı olmayı deneyimledi.
Bu kapsamda ; Nakit Yönetimi ve İşlem Bankacılığı ekibini yeniden yapılandırdı.
Sistem geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra dijitalleşme, satış ve pazarlama alanlarında
da ekip arkadaşlarıyla beraber fark yaratmaya devam etmekte.

21 yıllık kurumsal iş hayatında farklı sektörlerde farklı alan sorumluluklarında yöneticilik yaparken, her zaman iflah olmaz öğrenme açlığı ve merakı ile bilgiyi, pazarı ve teknolojinin gelişimini takip etti.

PMP Sertifikasını aldı; 2015 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladı. Agile Metodoloji ile çalışan ekiplerde, Product Owner rolünü yürüttü.

2020 yılında; ActionCoach ailesinin de bir parçası olma yönünde eğitim ve çalışmalarını tamamlayarak, ActionCoach İşletme Koçu Sertifikasını aldı.

Melis Tosun Arslan; inovasyonun, teknolojinin, bilişimin, dijitalleşmenin hiç bir iş alanından artık ayrı bir dikey olmadığını; aksine artık tüm iş alanlarının merkezinde ve doğasında bu okur yazarlıkların doğuştan var olması gerektiğini savunmaktadır. Bu felsefe ile; teknik altyapısını satış,pazarlama ve üretim kaslarıyla zenginleştirerek;
ülkenin kalkınması, işletmelerin gelişimi, değişimi ve dönüşümü için çalışmalarına devam etmektedir.

Kariyer hayatının yanı sıra, evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Melis Tosun Arslan' ın Blog Yazıları

İletişim Formu

Melis Tosun Arslan ile iletişime geçmek için bu formu doldurabilirsiniz.


    iletişim bilgileri

    +90 212 291 12 00
    Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul

    Sosyal profiller

    Sizi Bir Üst Lige Taşıyacak İşletme Koçunuzu Şimdi Bulun!