Bu Etkinlik İş Dünyası İçin Bir Alışkanlık

ActionCOACH olarak yıllar içerisinde çalıştığımız, farklı büyüklükteki ve sektördeki her bir işletmenin büyüme stratejisinin birbirinden farklı olduğunu deneyimledik. Sürdürülebilir büyümenin gerçekleşmesi için işletme sahiplerinin, işletmelerine her çeyrek dönemde 360 derece bakmalarının, iş dünyasındaki yenilikleri araştırmalarının ve kendilerine uygun gelişim stratejilerini belirlemelerinin ne kadar önemli olduğunu bu etkinlik ile bir kez daha fark ettik. Ne mutlu ki geleceğini düşünen işletme sahipleri de artık bu konunun önemini biliyor. İş dünyası artık daha cesur, daha meraklı ve daha girişken…

Büyümeyi Hedefleyen İşletme Sahipleri

Sürdürülebilir gelişimi hedefleyen yeni nesil işletme sahipleri, büyüme yolculuklarında farklı iş stratejileri seçebiliyorlar. Bununla birlikte daha geniş bir çerçeveden bakıldığında bu işletme sahiplerinin, mutlaka üstünde çalıştığı ortak konular olduğunu da görüyoruz. Büyümeyi kafasına koymuş bu işletme sahipleri, her çeyrekte sahip oldukları değerleri ve koşulları kontrol edip geçmişlerine göz atıyor, iş dünyasındaki gelişmeleri takip ederek büyümelerine yardımcı olacak doğru iş stratejilerini araştırıyor ve hedefler belirleyerek aksiyon planlarını oluşturuyorlar. 

250+ İşletme Sahibi GrowthCLUB Çalıştayında Belirsizliği Fırsata Dönüştürdü

ActionCOACH Türkiye olarak her çeyrekte, işletme sahiplerinin büyüme stratejilerini belirledikleri ve yazılı iş planlarını yazdıkları GrowthCLUB Çalıştayları düzenliyoruz. 

Bir adım öncesinden: Pandemiden önce fiziksel olarak gerçekleştirdiğimiz GrowthCLUB Çalıştaylarına kapanma döneminde de ara vermedik. O zorlu günlerde işletme sahiplerine destek olabilmek adına hızlı bir dijitalleşme sürecine girdik ve her çeyrek olmak üzere toplamda 10 online GrowthCLUB Çalıştayı düzenledik. 2 yıl boyunca 10 online GrowthCLUB Çalıştayında 300+ iş insanı ile büyümeyi konuştuk, doğru iş stratejilerini seçmelerine ışık tuttuk ve yazılı iş planlarını oluşturmalarına destek olduk. 

Ne oldu? 2022’nin sonlarına yaklaştığımızda kendilerini güvenilir olmayan, endişe veren, anlaşılmaz bir iş dünya içerisinde hisseden işletme sahiplerine daha yakın olmak istedik ve online olarak gerçekleştirdiğimiz GrowthCLUB Çalıştayının kapsamını büyüterek fiziksel olarak gerçekleştireceğimizi ilan ettik. 17 Aralık Cumartesi tam gün gerçekleştirdiğimiz çalıştayın biletleri satışa açıldıktan çok kısa bir süre sonra tükendi. 17 Aralık’ta, 150+ iş insanı GrowthCLUB 2023 Meydan Oku Hareket Geç etkinliğine büyük bir coşku ile katıldı. 

GrowthCLUB’ta Neler Oldu?

17 Aralık GrowthCLUB Çalıştayında, işinin uzmanı konuk konuşmacıları dinleme ve soru sorma imkanına sahip olan işletme sahipleri belirsizliği nasıl fırsata dönüştüreceklerini keşfettiler. 

Panelde, İş Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Bölüm Başkanı Özge Küllah Kurtuluş, Ticimax E-Ticaret Sistemleri Kurucu CEO’su Cenk Çiğdemli ve Yönetim Danışmanı, Eğitmen, Yazar Canan Duman 2023 yılını, e-ticaret imkanlarını, değişen liderlik becerilerini, değişen çalışan davranışlarını, işletmelerin nakit yönetiminde ve sermaye ihtiyaçlarında nelere dikkat edebileceklerini, nelerden faydalanabileceklerini anlattılar. 

Ardından tüm işletme sahipleri uzun dönem büyüme hedeflerini belirleyerek 90 günlük yazılı iş planlarını ActionCOAH işletme koçları eşliğinde yazdılar. İşletme sahipleri, tüm gün gerçekleşen etkinlikte diğer işletme sahipleri ile tanışma, sohbet etme ve bir network ağı oluşturma fırsatına sahip oldular. Günün sonunda işletmelerine en uygun büyüme stratejileri ile hazırladıkları 90 günlük yazılı iş planlarını ve büyük hedeflerini yanlarına alarak etkinlikten ayrıldılar. 

Ardından: 17 Aralık GrowthCLUB Meydan Oku Hareket Geç etkinliği biletlerinin çok kısa sürede tükenmesinin ardından talepler devam etti ve aynı çeyrek içerisinde bir çalıştay daha düzenlemeye karar verdik. 14 Ocak 2023’te her şeye rağmen büyümeyi hedefleyen iş insanları için bir çalıştay daha yapacağımızı ilan ettik. 

17 Aralık GrowthCLUB Meydan Oku Harekete Geç Çalıştayına Katılanlar Neler Söyledi?

2. GrowthCLUB’ta da Uzman Konuk Konuşmacılar Rüzgar Gibi Esti

14 Ocak Cumartesi günü, GrowthCLUB 2023 Meydan Oku Harekete Geç Çalıştayında, 100+ iş insanı, uzman konuk konuşmacılar ve ActionCOACH işletme koçları bir araya geldi.  

İş Bankası Yeni Nesil Girişimcilik Direktörü Deniz Gürkan, MOKA Genel Müdür Halim Memiş, Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi Direktörü Ayşe Fıçı ve Trendyol Pazaryeri Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil ile yeni pazar imkanlarını, işte teknolojik gelişmeleri, işe alım süreçlerini, reskill ve upskillin önemini konuştuk. Ardından tüm işletme sahipleri ActionCOACH işletme koçları eşliğinde büyük hedeflerini, işlerini büyütecek doğru iş stratejilerini belirlediler ve 90 günlük yazılı iş planların oluşturdular. İşletme sahipleri tüm gün hem uzman konuk konuşmacılarla hem de diğer iş insanları ile networking yapma fırsatına sahip oldular. 

İş dünyası sürekli öğrenerek ve planlayarak büyüyor. Bir sonraki GrowthCLUB Haziran’da gerçekleşecek. Detaylı bilgi almak ve yerinizi ayırtmak için şimdi tıklayınız.