Bir Marka Nasıl Büyür?

Şirketlerin en çok araştırdığı konu: “Bir marka nasıl büyür?” 

Bir marka nasıl büyür diye araştırdığınız zaman çeşitli stratejilerle karşılaşırsınız. Yeni müşteri edinme stratejilerinizi önceliklendirerek, sistemler oluşturarak, teknolojinin gücünden faydalanarak, dijital pazara geçiş yaparak vb. pek çok aksiyon ile markanızı büyütebileceğinizi görürsünüz. 

Peki siz, şirketinizi büyütecek en uygun stratejileri biliyor musunuz? 

Bu yazıda ActionCOACH topluluğundaki iş insanlarının, işletmelerini ve markalarını büyütmek için neler yaptıklarına dair bazı örnekler bulacaksınız. 

ActionCOACH Topluluk Üyelerinden Karpat Deviren Anlatıyor 

Karpat Bey, Hecha’da Genel Müdürlük pozisyonunda görev alırken ActionCOACH ile tanışıyor. Karpat Deviren, ActionCOACH işletme koçları ile çalışmaya başladıklarında amaçlarının Hecha markasını büyütmek olduğunu söylüyor. İşletme koçları ile birebir çalıştıkları bu dönemde, hem marka olarak hem de bireysel olarak muazzam bir dönüşüm yaşadıklarını söyleyen Karpat Deviren, büyüme rakamları ile bizi şaşırtıyor.

“İşletme koçumuz ile birlikte ilk yıl %300, ikinci yıl %241 büyüme elde ettik.” 

Bu büyük başarıların ardından yaşadığı dönüşüm ile kendi işini kurmaya karar veriyor. Emre Çelik ile birlikte KAREM 360 adında bir danışmanlık firması açıyor. Bugün Karpat Bey ve Emre Bey, şirketlere hem strateji danışmanlığı hem de kurulum konsept danışmanlığı veriyorlar.

GrowthCLUB ile Büyüyen Markalar

ActioncOACH ailesi olarak 2022’nin sonunda, 2023’teki tüm zorluklara meydan okuyarak büyümeyi hedefleyen iş insanları ile bir araya geldik. GrowthCLUB Meydan Oku Harekete Geç etkinliğinde, farklı sektörlerden küçük, orta, büyük yüzlerce iş insanı geleceği uzmanlarından dinledi ve ActionCOACH işletme koçları ile uzun vadeli hedeflerini belirledi, 90 günlük yazılı iş planlarını oluşturdu. Karpat Bey de GrowthCLUB 2023 katılımcılarımız arasındaydı. 

GrowthCLUB’a 5.kez katılan Karpat Deviren’e mikrofon uzatarak deneyimlerini, diğer iş insanlarına fayda sağlaması adına paylaşmasını istedik. GrowthCLUB’ı ve markalarının büyüme hikayelerini şimdi Karpat Deviren’den dinleyin.

Siz de, bir marka nasıl büyür sorusunun cevabını arıyorsanız şimdi en yakın tarihteki GrowthCLUB etkinliğine başvurunuzu yapın. İşletme koçunuz, detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizi arasın.